Nasza misja

Zapewnić bezpieczeństwo seniorom w ich domach i poza nimi poprzez cyfryzację i standaryzację procesów opieki. Dostarczyć rozwiązanie łatwe dla personelu jednak zaawansowane w działaniu aby poprawić wydajność ekosystemu opieki na każdym poziomie.

SilverCare

Silver Tsunami

To określenie problemu wynikającego ze znaczącego wzrostu osób wymagających opieki i malejącej liczby personelu opiekuńczego. Jako osoby od wielu lat związane zawodowo z tą branżą znaleźliśmy rozwiązania na co najmniej kilka z nich.

Optymalizacja i standaryzacja

Zmiana ekosystemu opieki na seniocentryzm wymaga wykorzystania zaawansowanych rozwiązań technologicznych. Problem, czyli brak uznanych procedur opiekuńczych, w konsekwencji uniemożliwia optymalizowanie procesów. System SilverCare rozwiązuje ten problem. Dzięki dofinansowaniu z NCBiR uporządkowaliśmy zadania i czynności wykonywane przez zawodowych opiekunów. Wykonaliśmy szereg prób i testów podczas pilotaży, co doprowadziło do opracowania SilverStandardu. System SilverCare to pierwszy w Polsce system informatyczny ze zintegrowanym standardem usług opiekuńczych!

Naszym pomysłem interesowały się fundusze inwestycyjne i aniołowie biznesu ale zdecydowaliśmy się na współpracę ze StarFinder VC, ze względu na ich dotychczasowy portfel inwestycyjny oraz zrozumienie koncepcji i perspektyw biznesowych projektu.

Senior Centric System

System Seniocentryczny to podejście, które otula osobę seniora zapewniając jej najlepsze rozwiązania i usługi dokładnie wtedy kiedy ich potrzebuje. Szerokie spojrzenie na wymagania seniorów oraz wykorzystanie wiedzy i możliwości cyfrowych zawarte jest w rozwiązaniu które oferujemy.

Filozofia Win-Win-Win

Dzięki tej filozofii każdy, kto stosuje SilverStandard wygrywa! Przede wszystkim wygrywają seniorzy i osoby zależne – zyskują dostęp do lepszej, skrojonej na miarę, optymalnej opieki. Zyskują tez organizatorzy opieki – firmy i organizacje pozarządowe – które dzięki optymalizacji i standaryzacji oszczędzają, podnosząc jednocześnie jakość swoich usług. W końcu zyskuje płatnik, czyli gmina lub rodzina. Taka filozofia każdemu się podoba!

Ponad 15 lat pracy w branży opieki oraz prywatne doświadczenia wpłynęły na decyzję o zajęciu się tym, czego do tej pory nie udało się nikomu zrobić – poprzez cyfryzację zapewnić dobrą opiekę i bezpieczeństwo osobom starszym.

Michał Kraska, Founder & CEO

Zespół

Nasza ekipa to prawdziwa kompetencyjna i energetyczna mieszanka wybuchowa. Poznaj nas bliżej.

Scroll to Top